“Myszonek wita wiosnę” – wielkanocna książeczka dla dzieci

Kiedy Wielkanoc zbliża się wielkimi krokami, trzeba odpowienio się przygotować. Sprawdźcie, jak mała miejska myszka i jej rodzina przeżywają święta, czytając pełną humoru i uroku opowieść “Myszonek wita wiosnę”.

Zbliżają się radosne święta!

Wiosna to czas radości, rozkwitu kwiatów, budzenia się do życia zbudzonej z zimowego snu natury, ale też czas Wielkanocy! Myszonek wraz z Mamą przygotowuje się do świętowania. Co będzie im potrzebne? Na pewno przydadzą się piękne dekoracje, słodkości i prezenty. Miejskie myszki już wstawiają gałązki do wazony, żeby ozdobić stół, sadzą rzeżuchę i przygotowują czekoladowe smakołyki. A to wszystko na tle wspaniałej, odżywającej przyrody – biegających mrówek i wspaniałych kolorowych motyli. Chociaż wszystko idzie jak po maśle, nagle przytrafia się nieszczęśliwy wypadek, w wyniku którego Dziadek Mysz trafia do szpitala. Mały Myszonek z Mamą gnają go odwiedzić i szykują dla niego nie lada niespodziankę! Przed nimi wielkie wiosenne porządki i oczekiwanie na powrót Dziadka. Oby mógł odwiedzić ich jak najszybciej!

Fiński bestseler, który podbija serca dzieci i dorosłych na całym świecie

“Myszonek wita wiosnę” to pełna humoru, urocza i radosna książeczka autorstwa Riikki Jäntti – pisarki i ilustratorki z Helsinek, która swoją serią o przygodach pewnej małej, bardzo sympatycznej, ale też potrafiącej postawić na swoim, miejskiej myszki, zaskarbiła sobie sympatię czytelników nie tylko w rodzimej Finlandii, ale też na całym świecie. Przeżycia Myszonka zostały przetłumaczone na ponad 20 języków i stały się bestselerem uwielbianym przez dzieci i rodziców w wielu krajach. Za sukcesem książeczek stoją przede wszystkim realistyczne historie, znane wielu rodzinom z własnego doświadczenia, opowiedziane z humorem, dystansem, czułością i miłością, a do tego wzbogacone wspaniałymi ilustracjami. W skład serii wchodzą książeczki “Myszonek pomaga w domu”, “Myszonek chce po swojemu”, “Myszonek i trzaskający mróz”, “Myszonek i gwiazdka”, “Myszonek i urodzinowy prezent”, “Myszonek pod namiotem” i “Myszonek wita wiosnę”.