Ksiązki o tematyce wielkanocnej. “Myszonek wita wiosnę”

Czytanie dzieciom nie powinno być dla nikogo przykrym obowiązkiem. To czas, który można spędzić razem i zacieśnić swoje więzi. Tym bardziej, że na co dzień nie ma się za dużo czasu na to. Do wyboru jest ogromna ilość książek, które dedykowane są dla dzieci w różnym wieku. Wybierając warto zwrócić uwagę na to, aby tematyka była interesująca i mogła wyjaśnić dzieciom wiele tajemnic. Wśród ciekawych propozycji, które można pokazać kilkulatkom, znajduje się “Myszonek wita wiosnę“. Autorką jest Riikka Jäntti.

Co robi Myszonek?

Jeżeli ktoś jeszcze nie miał okazji, to koniecznie musi zapoznać się z propozycjami pochodzącymi prosto z Finlandii. Ukazało się już kilka tytułów z tej serii. Wśród nich można znaleźć “Myszonek pod namiotem”, “Myszonek chce po swojemu”, “Myszonek pomaga w domu”. Cała seria została przetłumaczona już na 21 języków i teraz przyszedł czas na Polskę. Na to, aby poznać małą, wiejską mysz i obserwować, jak odkrywa ona świat. Riikka Jäntti to fińska ilustratorka i pisarka, która na co dzień mieszka w Helsinkach. Czas na to, aby poznać jej kolejną propozycję, która na pewno ujmie wszystkie dzieci za ich maleńkie serduszka.

“Myszonek wita wiosnę”. Myszonek w starciu ze świętami!

Nadchodzi wiosna! A wraz z nią oczywiście Wielkanoc i jest to dla Myszonka wspaniała okazja do tego, aby poznać nowe zwyczaje. Tym bardziej, że jego mama przygotowała już w domu wielkanocne dekoracje. Myszonek z ciekawością obserwuje także to, jak przyroda dookoła budzi się do życia. Ten piękny motyl to dopiero było wydarzenie. Tą wspaniałą radość psuje jednak to, że dziadek głównego bohatera ląduje w szpitalu. Myszonek razem ze swoją mamą postanawiają go odwiedzić i starannie przygotowują się do tej wizyty. To jednak nie wszystko, ponieważ mama i jej syn zaczynają robić wielkie wiosenne porządki. Myszonek ma cichą nadzieję, że jego dziadek szybko będzie mógł ponownie odwiedzić ich w domu.

Czy tak się stanie? Odpowiedź znaleźć można w książce pt. “Myszonek wita wiosnę”, która zachwyca swoimi pięknymi i starannie wykonanymi ilustracjami.